ML. ŽÁCI: První hrací den Zimní ligy

25. 11. 2013
3 body a neskutečná bojovnost !

V neděli 24.11.2013 nás čekal první hrací den prestižní halové Zimní ligy,
která se hraje ve sportovní hale Na Stínadlech v Teplicích. Liga je rozložená do 5 hracích dnů, kdy v jednom hracím dnu tým odehraje dvě utkání 2x24 minut. Dle původního plánu měla být sestava A mužstva doplněna na základě výkonů z turnaje v Meziboří o brankáře Traistu a 2 až 3 hráče. Bohužel z důvodu plnění školních povinností a dle některých rodičů důležité relaxace po turnaji, tým doplnili jen Pavlové Traista a Šalanský, což znamenalo, že jsme měli pouze jednoho hráče na střídání!!!
          V prvním zápase nás čekal FK Duchcov. Po vyrovnané první desetiminutovce, ve které jsme se dostali pouze k několika nesmělým střeleckým pokusům z větší vzdálenosti, jsme inkasovali po rychlém průniku a přihrávce do našeho vápna. Kluci to nezabalili, i když již po 15 minutách bylo zřejmé, že soupeř hrající na dvě kompletní čtyřky bude mít více fyzických sil,
a Vojta Budka krásnou střelou z 15 m vyrovnal na 1:1. A to nebylo všechno, po minutě Lukáš Stehlík vybojoval míč v soupeřově vápně a vsítil na 2:1! Hráči soupeře výrazně znervózněli a tak si Radek Lácha mohl dovolit vyvést míč do výhodné střelecké pozice soupeře a z 12 m rozvlnil síť 3:1! V druhém poločase jsme převzali otěže utkání, což vyvrcholilo v gól ve 38. minutě na 4:1, když Vojta Budka našel křižnou přihrávkou Lukáše Stehlíka a ten se nemýlil! Vítězství jsme již uhájili a trenér soupeřů nedokázal pochopit, jak jeho svěřenci mohli podlehnout mužstvu, které mělo jen jednoho hráče na střídání a jeho křik se ozýval z kabiny ještě deset minut po zápase.
          Po 15 minutové přestávce jsme již museli nastoupit k utkání proti ligovému FK Litvínov. Soupeř měl neskutečných 13 hráčů do pole a dalo se očekávat, že je jen otázkou času, kdy našim borcům dojdou síly potřebné k plnění předem stanovené taktiky. Bezbrankový stav jsme dokázali udržet až do 4. minuty. Po té se na nás začal valit jeden zónový útok za druhým a poločas skončil 1:7, když se ve 21. minutě po osvědčené spolupráci s Vojtou Budkou dokázal prosadit po úniku Lukáš Stehlík. Nakonec zápas skončil 2:18,
kdy si Litvínov ve 37. minutě vstřelil vlastní gól. Trenéři soupeře byli nakonec nespokojení, protože předepsali svým svěřencům nastřílet unavenému soupeři 20 gólů, což jim Vaňováci svým bojovným výkonem na hranici totálního vyčerpání nedovolili!
          Chtěl bych všem hráčům moc poděkovat za důstojnou reprezentaci TJ Vaňov a doufám, že na dnešní výkon navážeme i příští neděli, kdy nás čeká TJ Proboštov a FK ČL Neštěmice 01

Sestava: P.Traista  – Budka V., Lácha R., Stehlík L., Šalanský P. - Kunert F.

TJ Vaňov - FK Duchcov      4:1 (3:1)
TJ Vaňov - FK Litvínov 01  2:18 (1:7)