TJ Mojžíř - TJ Vaňov

11. 9. 2017

TJ Mojžíř – Tj Vaňov

(8´,65´,77´ Tichovský )3:2 (23´, 88´ Lukáš Rytíř)

Dva měsíce jsme čekali, až přijde neděle 3. září. Toho dne jsme jeli do Mojžíře utkat se s místním ,,B“ mužstvem. Jak je zde zvykem, uvítala nás bouřlivá atmosféra místních fanoušků, kterých se sešlo na toto klání 160. Utkání začalo ve velkém tempu domácích fotbalistů a v 8. minutě se poprvé měnilo skóre. Dlouhý balon za obranu a přízemní centr do vápna s následnou střelou pod Kubou Dvořákem vyústil ve vedení domácích 1:0.V 15té minutě se stala kuriozní věc, když trojice rozhodčích konečně zjistila, že na hrací ploše nejsou praporky.  Mojžíř hrál velmi aktivně dopředu a snažil se dlouhými nákopy překvapit naši obranu, která naštestí stačila pokusy domácích odvracet. Začali jsme využívat drobných chyb v mojžířské obraně a díky bojovnosti tu byla možnost kopání zajímavých standartek. První v podání Míry Zemana šla jen těsně nad, druhá po likvidačních sáňkách na výše zmíněného hráče nám poskytla další standartku ze zajímavé pozice. Ujal se jí kapitán Lukáš Rytíř, který obstřelil rozšířenou zeď a rázem bylo vyrovnáno! Vyrovnávací gól nás probral, začali jsme hrát koukatelný fotbal, který do poločasu gól nepřinesl.

Druhý poločas začal s míčem na našich kopačkách a podařilo se nám zatlačit domácí na svou půlku, což přineslo kopu šancí. Naše nemohoucnost využít šance byla tak veliká, že logicky přišel trest. V 65. minutě kopali domácí standartní situaci, Růžička nedoskočil na centr a nikým nehlídaný Tichovský uklidil podruhé za bezmocného Kubu Dvořáka. Po druhém gólu jsme hru otevřeli a snažili se dát  vyrovnávací gól, který ne a ne přijít.Jak se říká ,,Nedáš, dostaneš! „ platilo i v Mojžíři, takže v 77. minutě po centru ze strany, opět nikym nehlídaný Tichovský uklidil do prázdné brány. Pro většinu přítomných bylo rozhodnuto. Naději vykřesal po jasné penaltě a následujícím vyloučení domácího kliďase znovu náš kapitán, když s přehledem proměnil penaltu a dal nám naději alespoň na nějaké body. Do konce zápasu jsme bohužel nedokázali vyrovnat a prohráli jsme 3:2.

Na otázky po zápase odpověděla naše nová letní posila Bóďa Stakič.

1.Jak bys ohodnotil zápas ?

-Naše hra nebyla špatná, bohužel jsme dostali strašně laciné góly a nedali spoustu šancí, škoda.

2.Cos říkal atmosféře,160 lidí na okres je slušný ne?

-Atmosféra byla super, sice si pamatuju, že tam párkrát bylo i 350 lidí ,ale na okres je 160 super !