30. 10. 2010

Vaňov - Benešov 0:0

sestava

Dušovský - Sibal (55. Brabec Jiří), Caninec, Bárta, Protschke - Hamala, Houda, Bouša, Martinů - Rubáš, Něměček (46. Kodat - 50. Blažek)

Tři kola před koncem podzimní části 1.B třídy zavítal do Vaňova tým Benešova nad Ploučnicí, který se rovněž v soutěži trápí. Domácí museli v se stavě opět improvizovat, když do střední zálohy vedle sebe nastoupili Houda s Boušou. Prvních 15 minut se jako tradičně hrálo v režii vaňovských, ovšem bez vyložené šance. Poté se hra vyrovnala a benešovští hrozili rychlými brejky, hlavně středem hřiště, který domácí vyklidili. V prvním poločase stojí za zmínku  pouze tutovka Lukáše Martinů, který si ve vápně zpracoval míč, posunul si jej a slabou střelou z malého vápna sice překonal hostujícího brankáře, ale pomalu se kutálející míč benešovský obránce odkopl. Poločas skončil výsledkem 0:0. Do druhého poločasu nastoupil místo Němečka Kodat a měl raketový nástup, když nejprve dlouhým autem vnesl zmatky do hostující obrany a v téže minutě si naběhl na přesnou přihrávku, avšak pálil pouze do brankáře. Raketový byl bohužel i Kodatův odchod ze hřiště, když si při střele obnovil jedno ze svých častých zranění. Za dvě minuty pobytu na hřišti slušný výkon. Domácí opět prvních 15 minut tlačili, největší čanci spálil Hamala, když si po prostrčení Bouši ukázkově zpracoval balon, ale sám před brankářem pálil těsně vedle. Vaňovští útočili, ale nemysleli na zadní vrátka, což hosté využívali a hrozili z brejků. Největší šanci měli po selhání domácího ofsajdsystému, když šel benešovský hráč sám na bránu, udělal na vápně Dušovskému kličku a pak nepochopitelně minul úplně prázdnou branku. Zápas se blížil ke konci, když hostující hráč vystřelil prudce k tyči, Dan perfektně zachránil a Bárta uklízel míč do bezpečí. U brankové čáry jej však hostující útočník brutálním zákrokem dojel skluzem na stojnou nohu. Domácí stoper to psychicky neunesl a oba hráči šli po vzájemném pošťuchování pod sprchy. Domácí se zmohli na poslední nápor, při kterém vybojovali dva rohy. Druhý roh však rozhodčí nenechal rozehrát a zápas ukončil v čase 89.30!Body se tak dělily, což nevyhovovalo ani jednomu z týmů.