Vaňov - Povrly 4:3 (2:1)

branky Houda, Pawis, Rubáš, Němeček

Sestava

Dušovský - Protschke, Bárta, Bouša, T. Dvořák - Rubáš, Houda, Rytíř, Martinů - Němeček, Pawis střídali Sibal a Blažek

V 5. kole 1.B třídy přivítal Vaňov na svém hřišti doposud dobře hrající Povrly a toužil konečně využít domácího prostředí ke získání 3 bodů. Ze začátku zápasu se soupeři pouze oťukávali, hosté hýřili dobrým pohybem, do větších šancí se však ani jedno mužstvo nedostalo. Zhruba v polovině prvního poločasu se však Povrly nečekaně ujaly vedení. Po dobře rozehrané standartní situaci míč propadl do brány Dušovského. Domácí po odbržené brance nesložili zbraně, začali tlačit a po jednom z rohů se po zblokované střele dostal k balonu Němeček, který od brankové čáry na hranici velkého vápna vrátil míč hlavou před branku, kde již nebyl problém pro Pawise hlavou skórovat ze dvou metrů do odkryté branky. Hosty gól zaskočil a domácí záhy jejich nepozornost potrestali druhou brankou před koncem poločasu. Na kolmou přihrávku si naběhl Houda, který v sólovém nájezdu na hostujícího gólmana nezaváhal, obešel jej a míč po zemi uklidil do prázdné branky. Poločas skončil 2:1 pro domácí a šlo se do kabin.
      Druhou půli začali hosté aktivně, dobře kombinovali, ale jejich snaha díky dobře hrající obraně a spolehlivě chytajícímu Dušovskému nevedla k vyrovnání. Naopak udeřilo na druhé straně, kdy se domácí dostali do přečíslení, Pawis potáhl míč po levé straně a poté vybídl ke skórování křížnou přihrávkou na zadní tyč Rubáše, který i přes tvrdý atak hostujícího brankáře poslal míč do branky. Po dalších pěti minutách si naběhl na přihávku za obranu hostí dobře hrající Němeček a zkušeně zavěsil míč pod břevno - 4:1. Pro hosty to byla ledová sprcha, protože herně byli rozhodně lepším mužstvem. Nesložili však zbraně a pokračovali v dobré kombinační hře. Domácím začali docházet síly, zejména záloha fungovala pouze dopředu. Hosté zápas zdramatizovali dvěma brankami, alebranka na 4:3 přišla příliš pozdě a tak domácí získali první tři body v sezoně.